Napad na klientkę kantoru

Długo nie cieszyli się wolnością dwaj bandyci, którzy w jednej z lubelskich galerii handlowych obrabowali klientkę kantoru, która wymieniła znaczną sumę pieniędzy.

Ofiarą przestępców padła 42-letnia mieszkanka Świdnika. Na początku ubiegłego tygodnia wymieniała znaczną sumę pieniędzy. Zauważył to jeden z przestępców. Zatelefonował po wspólnika. Zaatakowali kobietę na parkingu podziemnym. Wyrwali jej plecak, w którym były pieniądze. Blisko 70 tys. zł.

– Nad sprawą od samego początku pracowali policjanci z VI komisariatu i wydziału zajmującego się przestępczością przeciwko mieniu KMP w Lublinie. Funkcjonariusze dokładnie przeanalizowali całe zdarzenie i zabezpieczyli ślady. To pozwoliło na szybie wytypowanie i zatrzymanie sprawców.  46-latek i jego 24-letni wspólnik, obydwaj z Lublina, zostali doprowadzeni do prokuratury i usłyszeli zarzuty kradzieży szczególnie zuchwałej. Decyzją sądu starszy z nich trafił do aresztu na 3 miesiące, natomiast 24-latek został oddany pod dozór Policji. Za kradzież szczególnie zuchwałą grozi kara do 8 lat więzienia – mówi nadkomisarz Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP Lublin.(l)