Nasi w Opolu

58. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej Opole 2021 zgromadził miliony widzów przed telewizorami. Dla mieszkańców Chełma i powiatu chełmskiego szczególnie wyjątkowy był sobotni koncert w Opolu, bo wystąpiło w nim dwoje „naszych” artystów: Anna Dąbrowska i Mariusz Matera.

Mariusz Matera

Mariusz Matera to znany wielu mieszkańcom Chełma i regionu wokalista, muzyk, konferansjer, społecznik, a od półtora roku członek kultowego zespołu „VOX”. To z tą właśnie grupą Mariusz wystąpił na 58. Krajowym Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu, śpiewając słynny przebój „Bananowy song”.

Zawsze skromny, uśmiechnięty, życzliwy, zaangażowany w akcje charytatywne. W każdy występ na scenie wkłada całe serce. Taki jest Mariusz Matera, mieszkaniec powiatu chełmskiego. Wszyscy, którzy go znają, wiedzą, że jak nikt zaraża optymizmem i pozytywną energią. O rozpoczęciu muzycznej przygody Mariusza z grupą „VOX” dowiedzieliśmy się w maju ub.r., na kilka godzin przed emisją odcinka „Szansy na sukces” z udziałem tego kultowego zespołu. Jego członkowie – Witold Paszt i Dariusz Tokarzewski – przekazali fanom na swoim fejsbukowym profilu, że po 40-latach kończy się ich współpraca z Jerzym Słotą, a szeregi zespołu „VOX” zasilił „fantastyczny wokalista” – Mariusz Matera. To „nasz” chełmski artysta, wokalista, muzyk, konferansjer, założyciel m.in. zespołów „Rdza” i „Szalom Chełm” oraz od lat zaangażowany w działalność charytatywną w regionie. Artur Orzech, prowadzący „Szansę na sukces”, nazwał wtedy Mariusza Materę „złodziejem serc”. Trafił w sedno, bo każdy występ Mariusza podbija serca publiczności.

Nikt, kto zna Mariusza, nie dziwi się, że swoim wokalem i osobowością zachwycił też D. Tokarzewskiego i W. Paszta, którzy przyjęli go do zespołu. Kulisy tych znajomości mają swój początek w akcjach i koncertach charytatywnych, w których D. Tokarzewski wraz z M. Materą razem uczestniczyli (obaj są członkami Stowarzyszenia na Rzecz Osób Potrzebujących „Przytulisko” w Chełmie). Po udziale w „Szansie na sukces” zawsze skromny M. Matera mówił dziennikarce „Nowego Tygodnia”, że nigdy nie przyszło mu do głowy, że zamiast roli uczestnika w tym programie przypadnie mu rola jurora. Z kolei w sobotę, 4 września, M. Matera, miliony telewidzów, w tym przejęci najbliżsi, przyjaciele i setki znajomych mieli okazję podziwiać jego występ na legendarnej scenie „Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu”. Mariusz razem z kolegami z „VOX” porwał publiczność do zabawy w rytm popularnego hitu „Bananowy song”. W ten sposób zapisał się w historii polskiej muzyki występując w gronie największych krajowych gwiazd. Nasza dziennikarka rozmawiała z nim, gdy już przebywał w Opolu, przed tą muzyczną ucztą. Nie krył podekscytowania i jak zwykle z serdecznością pozdrawiał naszych Czytelników. Na fejsbukowym profilu Mariusza, pod relacjami z pobytu w Opolu, pojawiało się mnóstwo pozytywnych komentarzy. Przyjaciele pisali wprost, że miejsce Mariusza od dawna jest właśnie na dużej scenie.

Ania Dąbrowska

Mariusz Matera nie był jedynym artystą związanym z Chełmem, który wystąpił podczas sobotniego koncertu „Wielkie Przeboje Małego Ekranu” w Opolu, gdzie wykonywano znane piosenki z filmów i seriali telewizyjnych. Tego wieczoru gwiazdą na opolskiej scenie była także pochodząca z Chełma piosenkarka Anna Dąbrowska. Wykonała ona piosenkę tytułową serialu „M jak miłość”. Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i producentka promuje nasze miasto i województwo lubelskie od kilkunastu lat. Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych w kraju osób wywodzących się z Chełma. Anna Dąbrowska została uhonorowana tytułem Ambasador Województwa Lubelskiego 2018. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here