Nazywa się Kolejowa

W piątek (18 września) uroczyście otwarto i poświęcono drogę tzw. „Rampę” w Woli Uhruskiej. Tego samego dnia na sesji radni zdecydowali, że trakt z kostki brukowej będzie nosił miano ulicy Kolejowej.

Inwestycja warta ponad 1,5 miliona złotych powstała w ramach projektu, na który gmina Wola Uhruska otrzymała dotację z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości niemal 700 tys. zł. – W miejscu drogi częściowo utwardzonej tzw. kocimi łbami powstała jezdnia o długości niemal 900 metrów i szerokości 5 metrów z nawierzchnią z kostki brukowej – mówi wójt Jan Łukasik.

– Wzdłuż części ulicy biegnie chodnik, przy którym zamontowano LED-owe oświetlenie uliczne oraz barierki, a na całej długości drogi odnowiono rów odwadniający. Jest to bardzo ważna droga dla mieszkańców, bo nie tylko łączy szosy wojewódzką z powiatową, ale umożliwia też dojazd do lokalnego centrum handlowo-usługowo-produkcyjnego po byłym GS-sie oraz do dróg gminnych: ul. Spokojna i Odrodzenia. Na realizację tej inwestycji i tym samym na poprawę warunków oraz bezpieczeństwa ruchu drogowego mieszkańcy Woli Uhruskiej, a szczególnie osiedla mieszkaniowego „Nadbużanka” oczekiwali od wielu lat – wyjaśnia wójt.

Na piątkowym otwarciu obecni byli lokalni samorządowcy, urzędnicy i mieszkańcy. Wstęgę przecięli: członek zarządu województwa Zdzisław Szwed, wójt Jan Łukasik, członek zarządu rady powiatu Adam Panasiuk, radny i sołtys Woli Uhruskiej Radosław Lipert oraz radny z Nadbużanki, który długo zabiegał o tę drogę, czyli Stanisław Typiak. By nawierzchnia była trwała, a szosa bezpieczna, zadbał proboszcz ks. Andrzej Lemieszek, który uroczyście poświecił najnowszą inwestycję. Tuż po otwarciu radni udali się na sesję, podczas której nadali ulicy nazwę. Po konsultacjach z mieszkańcami zdecydowano, że będzie się ona nazywała ulicą Kolejową. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here