Nie bójmy się mediacji

Po co walczyć, skoro można się dogadać? Zamiast miesięcy w sądzie często wystarczy jedno, dwa spotkania. Mediacje to niezawodna forma rozwiązywania sporów, a sięgnąć po nie można zarówno w sprawach karnych, jak i cywilnych, z polecenia sądu, ale też samemu.

Tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Mediacji przypadają na dzień 17 października. Z tej okazji Sąd Rejonowy w Chełmie, jak co roku, zaprasza petentów w swoje progi w ramach Tygodnia Mediacji, który potrwa od poniedziałku (14 października) do piątku (18 października). W ramach obchodów w budynku sądu przy al. Żołnierzy I AWP sędziowie i asesorzy sądowi będą pełnić dyżury. Przyjść, porozmawiać i dowiedzieć się, w jaki sposób można skorzystać z mediacji, by bez zbędnej zwłoki i zszarganych nerwów osiągnąć złoty środek, może każdy.

16 października, w godz. 9-12, dyżur będzie pełnić SSR Katarzyna Sobczyk (udzielanie informacji i porad w zakresie stosowania mediacji w postępowaniu sądowym), zaś w dn. 15, 17, 18 października, w godz. 9-12, SSR Arkadiusz Zawiślak, ASR Edyta Wosiak, ASR Katarzyna Pijanowska-Mikołajczak (udzielanie informacji i porad w zakresie stosowania mediacji w postępowaniu cywilnym). (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here