Nie krzywdźcie Ponikwody

Ulica Wiejska nie może doczekać się obiecanego remontu

O gruntowny remont ul. Wiejskiej (boczna ul. Walecznych), a także o budowę miejsc parkingowych apeluje radna Małgorzata Suchanowska z klubu Prawa i Sprawiedliwości.

Wiejska to niewielka uliczka położona nieopodal cmentarza przy ul. Unickiej. – Jezdnia jest w opłakanym stanie ze zniszczonym chodnikiem, pokruszonymi krawężnikami i głębokimi dziurami w asfalcie. Częściowo „poklejona” raz po raz wita swoim zdegradowanym obliczem przybyszów – opisuje Małgorzata Suchanowska, miejska radna Prawa i Sprawiedliwości, która napisała w tej sprawie interpelację do władz Lublina.

Suchanowska apeluje o gruntowny remont ulicy. Domaga się też budowy parkingu, który miałby powstać na miejskiej działce u zbiegu ul. Wiejskiej oraz ul. Walecznych i „obsługiwać” osoby przyjezdne, które odwiedzają groby swoich bliskich (gotowy jest już projekt w tej sprawie). Radna prosi też o wykonanie podjazdu z betonu pod przystanek autobusowy na ul. Walecznych. – Całkowity koszt wyniósłby ok. 700 tysięcy złotych. Proszę o przekazanie pieniędzy z rezerwy budżetowej ogólnej, czyli zmianę budżetu w celu wykonania inwestycji – apeluje Suchanowska.

Radna przypomniała, że na wykonanie inwestycji mieszkańcy czekają od trzech lat. – Co roku zadanie jest ujmowane w budżecie, lecz następnie jest zdejmowane. W tym roku postanowiono wykonać 1/3 zadania, co jest bardzo krzywdzące dla dzielnicy Ponikwoda – oceniła.

Suchanowska podkreśliła, że „to miejsce reprezentuje dość bogatą dzielnicę domów jednorodzinnych, która do budżetu wpłaca ogromne podatki”. – Mieszkańcy Ponikwody już dawno „zapłacili za ten remont”. W dodatku od dawna na tym terenie nie odnawiano ulic, a potrzeby są ogromne – przypomniała w interpelacji do władz Lublina.

Suchanowska dodała, że ze względu na brak miejsc parkingowych z prawdziwego zdarzenia, kierowcy muszą stawiać pojazdy na chodniku. – Powinien on służyć dzieciom, jako bezpieczne dojście do szkoły, a maluchy zmuszane są do pokonywania go slalomem między pojazdami. Brak miejsc postojowych powoduje, że w soboty i niedziele zastawiany jest cały pas ul. Wiejskiej – wyliczała problemy Suchanowska. Prezydent Lublina jeszcze nie odniósł się do jej apelu. TN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here