Nie kupuj! Adoptuj!

Ruszyła kampania promująca adopcję zwierząt ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie. Każdy, kto zdecyduje się przygarnąć pupila, otrzyma dla niego wyprawkę.

W prowadzonym przez Miasto Lublin Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Metalurgicznej znajduje się obecnie około 200 psów, 150 kotów i 100 zwierząt egzotycznych. – Zwierzęta przebywające w lubelskim schronisku czekają na nowy, bezpieczny dom. Są spragnione stałej obecności ludzi, spacerów czy zabaw. W zamian za własny dom chętnie odwdzięczą się nowym opiekunom dozgonną przyjaźnią i wdzięcznością – mówi Blanka Rdest-Dudak, zastępca dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin. – Osoby zainteresowane adopcją mogą odwiedzić każde z przebywających w schronisku zwierząt i porozmawiać z ich opiekunami, aby podjąć odpowiedzialną decyzję – dodaje.

Kampania zachęcająca do świadomej adopcji bezdomnych zwierząt, to element projektu „Sterylizacja psów i kotów właścicielskich i promocja adopcji zwierząt” wybranego do dofinansowania z Budżetu Obywatelskiego. Do adopcji zachęcać będą plakaty (pierwsze już pojawiły się w autobusach), spoty radiowe i billboardy. Każdy, kto zdecyduje się na przygarnięcie psa otrzyma dla niego miskę na wodę, miskę na karmę, obrożę, smycz i kaganiec lub legowisko, a dla kota miskę na karmę, miskę na wodę, karmę, kuwetę, żwirek i drapak. Miasto przygotowało 600 takich wyprawek. Opr. ZM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here