„Nie ma mnie”

Ms. Obsession, czyli pochodząca z Chełma wokalistka, producentka muzyczna i autorka tekstów prezentuje teledysk do kolejnego singla „Nie ma mnie”. Piosenka otwiera jej najnowszy album „Manekin”.

Po raz pierwszy pisaliśmy o niej kilka lat temu, gdy wystąpiła w programie „Must Be The Music”. Aleksandra Warchoł pojawiła się tam jako Ms. Obsession – to jej pseudonim sceniczny i nazwa projektu, który tworzy wraz ze swoim zespołem.

Ola urodziła się i wychowała w Chełmie. Tu chodziła do II Liceum Ogólnokształcącego i stawiała pierwsze kroki w muzycznym świecie w zespole rockowym „Cheap Wine”. Dziś mieszka w Warszawie, ale przyznaje, że Chełm nadal jest jej bardzo bliski.

W wywiadzie przed laty opowiadała nam, że do śpiewania i występowania przed kamerą ciągnęło ją od dziecka. – Fascynowało mnie pisanie tekstów i nagrywanie piosenek. Nie chodziłam do szkoły muzycznej i cieszę się z tego powodu. Absolutnie nie dlatego, że mam coś przeciwko kształceniu muzycznemu. Jego posiadanie nieraz ułatwiłoby mi pracę. Ale być może dzięki temu, że go nie posiadam, mam w głowie swego rodzaju „wolność”. Poza tym wierzę też w celowość swoich życiowych decyzji i mam wręcz wrażenie, że to los popychał mnie w różne spontaniczne sytuacje, które zadecydowały o tym, że jestem tu, gdzie jestem – podkreślała.

Muzykę Ms. Obsession trudno zaliczyć do jednego gatunku muzycznego. To oryginalna mieszanka różnych brzmień – od elektropopu, przez soul, r’n’b po trip hop. Skąd zainteresowanie właśnie taką muzyką? – Może to dlatego, że w życiu słuchałam przeróżnych, często skrajnie odległych gatunków muzycznych. Lubię eksperymentować i szukać nowych pomysłów. Jeżeli już muszę nadawać etykietę swojej muzyce, to określiłabym ją jako mieszankę synth-popu z soulem i trip hopem. Powiedziałabym, że jest bardzo wyrazista, a każdy utwór zabiera nas w „jakiś inny świat” – uzasadnia artystka.

W jaki świat zabierze nas utwór „Nie ma mnie”? O tym przekonamy się 28 maja o godz. 17. Wtedy na serwisie youtube.com pojawi się teledysk artystki do kolejnego singla „Nie ma mnie”. Piosenka otwiera jej najnowszy album „Manekin”, który ukazał się w październiku 2017 roku nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia.

Teledysk został wyreżyserowany przez Krystiana Bielatowicza. Koncepcja teledysku została zainspirowana twórczością nagradzanej zarówno w Polsce jak i za granicą fotografki – Małgorzaty Sajur. Scenariusz to wynik wielotygodniowej współpracy pomiędzy wymienioną dwójką a Ms. Obsession, która jest też autorką tekstu i linii melodycznej utworu.

Ms. Obsession ma na koncie współpracę między innymi z: Edytą Górniak, czy legendą trip hopu Tricky’m. W 2017 roku doszła również do półfinału amerykańskiego konkursku International Songwriting Competition. 20 lipca w ramach letnich koncertów odwiedzi Chełm. MG