Nie mógł stać, a prowadził

Niemal 3 pomile alkoholu miał 25-letni turysta z Mazowsza, który Mercedesem podjechał w środę (1 maja) pod jeden z barów w Okunince. Kiedy chwiejąc się na nogach poprosił bełkotliwie dwóch młodych mężczyzn o papierosa, ci natychmiast zareagowali, uniemożliwiając mu dalszą jazdę.


– W środę w nocy w Okunince młody mężczyzna podjechał samochodem pod jeden z lokali rozrywkowych i poprosił dwóch młodych mężczyzn o papierosa – opowiada Bożena Szymańska z KPP we Włodawie. – W związku z tym, że miał bełkotliwą mowę, chwiał się i wyraźnie czuć było od niego alkohol, 26-latek wspólnie z 19-latkiem zabrali mu kluczyki, uniemożliwili dalszą jazdę i powiadomili policję.

Gdy kierowca usłyszał, że wezwano policję, próbował uciekać. Uniemożliwili mu to interweniujący mężczyźni. Skierowani na miejsce policjanci przeprowadzili badanie stanu trzeźwości kierującego. 25-latek z województwa mazowieckiego miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Już stracił uprawnienia do kierowania a samochód trafił na parking strzeżony. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości 25-latkowi grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności. (b)