Nie odpuszczą centrum kultury, rewitalizacji parku i remontu Pogodnej

Budowa Bronowickiego Centrum Kultury przy ulicy Łabędziej, rewitalizacja Parku Bronowickiego, a także przekonanie władz Lublina do realizacji długo oczekiwanego kompleksowego remontu ulicy Pogodnej, jednej z najważniejszych w dzielnicy – to główne plany inwestycyjne, o które w 2022 roku zabiegać będzie Społeczny Komitet Mieszkańców Lublina Bronowice. Społecznicy zorganizują też trzy duże wydarzenie patriotyczno-kulturalne. Pierwsza z ogólnopolskich gal, dla uczczenia 80. rocznicy utworzenia Armii Krajowej oraz poparcia heroicznej walki Ukraińców z rosyjskim najeźdźcą, odbędzie się już w najbliższą sobotę.

O planach inwestycyjnych, a także kulturalnych poinformował w ubiegłą środę, Andrzej Szyszko, prezes Społecznego Komitetu Mieszkańców Lublina, podczas pierwszego w 2022 roku posiedzenia Zarządów SKML i Dzielnicy Bronowice, w którym udział wzięli także dyrektorzy placówek szkolno-wychowawczych, WSEI, Szkół Lider oraz ks. dr Marian Duma, proboszcz parafii pw. Świętego Krzyża. – Nie poddajemy się i będziemy zabiegali aż do skutku, by te najważniejsze dla naszych mieszkańców inwestycje: budowa Bronowickiego Centrum Kultury przy ulicy Łabędziej, rewitalizacja Parku Bronowickiego oraz kompleksowy remont ulicy Pogodnej zostały zrealizowane – zapewnia Andrzej Szyszko, prezes SKML, a zarazem przewodniczący Zarządu Dzielnicy Bronowice.

– Nie może być tak, że remont Pogodnej, choć od dawna jest na nią kompletna dokumentacja, kolejny rok zostaje przesuwany, czy zabierane są na inne cele obiecane środki na projekt Bronowickiego Centrum Kultury, podczas gdy mamy na nie zapewnione pieniądze w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wsparcie ze strony Urzędu Marszałkowskiego – dodaje A. Szyszko.

Z wydarzeń patriotyczno-kulturalnych SKML zaplanował w bieżącym roku trzy ogólnopolskie gale. Pierwsza, dla uczczenia 80. rocznicy utworzenia Armii Krajowej oraz poparcia heroicznej walki z najeźdźcą Narodu Ukraińskiego, odbędzie się już w najbliższy weekend w salach konferencyjnych LubHotelu. Drugim wydarzeniem będzie V Ogólnopolska Gala dla dzieci, młodzieży i dorosłych z niepełnosprawnościami. Pierwotnie planowana na 3 czerwca, na wniosek dyrektorów placówek szkolno-wychowawczych, odbędzie się tydzień wcześniej, 27 maja i powiązana będzie z Dniem Dziecka. Z kolei 9 września odbędzie się V Ogólnopolski Lubelski Jarmark Bronowicki.

Apel o wsparcie i pomoc Ukrainie

W środowym spotkaniu uczestniczył także Dmytro Yasiuk, 22-latek z Równego, student 3. roku WSPA w Lublinie, który od początku rosyjskiej agresji na jego kraj, zaangażował się w pomoc swoim rodakom.

– Dima to człowiek o wielkim sercu – mówi Andrzej Szyszko, prezes SKML. – Od razu ruszył na pomoc i zachęca mieszkańców naszej dzielnicy i miasta do wsparcia walczącej Ukrainy. Decyzją Zarządu SKML został dzisiaj przyjęty w poczet członków naszego stowarzyszenia i będzie nadzorował wszelką pomoc dla swoich rodaków na Ukrainie, w szczególności do miejscowości Równe i Obóchów, o którą prosimy wszystkich mieszkańców, dziękując jednocześnie za wielkie serce i zaangażowanie w tę humanitarną pomoc, którą rozpoczęliśmy od początku wojny, m.in. kwaterując uchodźców w internacie przy ul. Pogodnej i otaczając ich opieką – dodaje A. Szyszko.

Dima Yasiuk organizuje transporty najbardziej potrzebnych produktów dla swoich rodaków.– Opaski uciskowe, leki przeciwbólowe, latarki, powerbanki, telefony komórkowe ale nie smartfony, noktowizory, termowizory, drony, generatory prądu, a także pampersy i jedzenie dla dzieci i pampersy dla dorosłych to najbardziej potrzebne rzeczy – wylicza Dima Yasiuk i serdecznie dziękuje za okazaną dotychczas pomoc, nie tylko Polakom, ale także płynącą z całej Europy. Osoby, które chciałyby pomóc i wesprzeć w działaniach Dimę Yasiuka proszone są o kontakt tel. + 48 884 905 396 i + 48 579 323 831 (viber, what’s app, telegram). BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here