Nie tylko ciepło, ale i ekologicznie

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Nadbużanka” w Woli Uhruskiej właśnie kończy realizację projektu, dzięki któremu w kotłowni zamontowano nowoczesny, oszczędny i przede wszystkim ekologiczny piec.

Nowoczesny piec na pellet drzewny, z podajnikiem i zasobnikiem na paliwo jest już zamontowany. W kotłowni spółdzielni w równych rzędach stoją też palety z workami paliwa. Spółdzielnia Mieszkaniowa „Nadbużanka” właśnie rozlicza projekt, na który zdobyła aż 85 procent dofinansowania unijnego. To niewątpliwy sukces prezesa Stanisława Typiaka i całego zarządu.

– W sumie wartość tej inwestycji to ok. 230 tys. zł – mówi Typiak. – Oprócz zakupu i montażu ekologicznego pieca, wymieniliśmy wszystkie przyłącza w każdym z bloków oraz główną magistralę. Jestem bardzo zadowolony z działania sprzętu – piec jest bardzo wydajny i ekologiczny.

Czy będzie bardziej oszczędny od tego na ekogroszek? Myślę, że tak, choć tak naprawdę tego dowiemy się po pierwszym sezonie grzewczym. Wielkie podziękowania należą się Elżbiecie Kasperskiej z Urzędu Marszałkowskiego, która opowiedziała i namówiła mnie do udziału w tym projekcie – dodaje prezes. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here