Nie zostawili ich samych

Każdy może pomóc dwóm braciom z gminy Urszulin, którym na początku roku spłonął dom. Rozpoczęła się już zbiórka pieniędzy, które można wpłacać na specjalnie utworzone konto. Wspomóc ich można też tradycyjnie, wrzucając pieniądze do puszek podczas zbiórek stacjonarnych.

3 stycznia spalił się w Michałowie dom dwóch braci. Pożar strawił dorobek całego ich życia. W jednej chwili zostali pozbawieni dachu nad głową, podstawowych sprzętów gospodarstwa domowego oraz rzeczy codziennego użytku. Niemal od razu ruszyła akcja pomocy pogorzelcom.

Ich sąsiedzi powołali i zarejestrowali społeczny komitet pomocy mający na celu zbiórkę pieniędzy i darów rzeczowych dla poszkodowanych. W działania włączyły się też władze gminy Urszulin, które nie tylko zapewniły braciom tymczasowe lokum, ale też wsparły ich w innych kwestiach.

– Wszystkich, którzy chcą i mają możliwość przyjścia z pomocą poszkodowanym, prosimy o wsparcie finansowe poprzez wpłatę na rachunek bankowy nr: 32 8191 1026 2002 2002 1357 0001 – mówi Agnieszka Grzegorczyk z Urzędu Gminy w Urszulinie.

– Dodatkowo komitet społeczny „Pomoc dla pogorzelców” przeprowadzi zbiórkę publiczną do puszek – 19 stycznia podczas konkursu muzycznego „Kolędy i pastorałki dawniej i dziś” organizowanego w Zespole Szkół w Urszulinie, a także 20 stycznia przed kościołami parafialnymi na terenie całej gminy – dodaje Grzegorczyk. (bm)