Niecodzienny trening

Piłkarze Avii Świdnik wzięli udział w niecodziennym treningu. Odwiedzili Szkołę Trenerów Polskiego Związki Piłki Nożnej w Białej Podlaskiej. Świdniczanie ćwiczyli pod okiem Janusza Góry, byłego reprezentanta naszego kraju, a zajęciom przyglądali się między innymi Stefan Majewski.


– Cieszy nas, że mogliśmy skorzystać z zaproszenia Szkoły Trenerów – mówi Łukasz Reszka, prezes Avii. – Nasza obecność tutaj jest efektem dobrej współpracy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej, a przykładem tego jest chociażby obecność pierwszej reprezentacji kobiet w piłce nożnej na treningach w Świdniku. Liczymy, że nasze relacje dalej będą się rozwijać,
Kobieca kadra w lotniczym mieście będzie przygotowywać się do meczu eliminacyjnego mistrzostw świata z Białorusią, zaplanowanego na połowę września w Łęcznej. Na stadionie miejskim przeprowadzone zostaną dwa treningi otwarte dla kibiców.
– Osoby, z którymi rozmawiałem bardzo chwaliły obiekt Avii – mówi Miłosz Stępiński, trener reprezentacji kobiet. – Zapewniły mnie, że będziemy mieli świetne warunki do pracy. Zapraszamy kibiców na zajęcia – dodaje szkoleniowiec. Treningi biało-czerwonych, prawdopodobnie odbędą się 14 i 16 września, w godzinach popołudniowych. Szczegóły poznamy wkrótce (opr. w)