Nielegalny bandyta

Wspólne działania funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Krajowej Administracji Skarbowej doprowadziły do ujawnienia i zamknięcia nielegalnej jaskini hazardu we Włodawie.

Trzynasty nie był szczęśliwym dniem dla organizatora nielegalnych gier w jednym z lokali we Włodawie. – W środę (13 lutego) funkcjonariusze NOSG z Placówki we Włodawie oraz KAS z Białej Podlaskiej prowadzili na terenie miasta działania ukierunkowane na walkę z nielegalnym hazardem – mówi por. SG Dariusz Sienicki z NOSG w Chełmie. – W jednym z kontrolowanych lokali, mundurowi ujawnili nielegalny automat do gier. Korzystający z niego gracze mogli wygrywać nagrody pieniężne.

Urządzenie oraz ujawnione na miejscu środki finansowe w postaci 2150 zł, zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy KAS jako dowód w sprawie karnej skarbowej. Osobom odpowiedzialnym za urządzanie i prowadzenie nielegalnych gier hazardowych grozi odpowiedzialność karna: grzywna a nawet ograniczenie wolności do 3 lat.

Niezależnie od tego organizatorowi nielegalnych gier, ale także właścicielowi lokalu, grozi kara administracyjna – sto tysięcy złotych od nielegalnego automatu. Dalsze czynności procesowe w tej sprawie prowadzone są przez Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej – dodaje Sienicki. (b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here