Niemowlę walczy o życie

W czwartek (25 lipca) sąd zastosował trzymiesięczny areszt wobec 41-letniego obywatela Białorusi, który kierując peugeotem wbił się w stojące przed nim pojazdy. W karambolu, do jakiego doszło pod Krasnymstawem, brało udział 6 aut. Trzy osoby trafiły do szpitala, w tym matka i jej 16-miesięczne dziecko, którego stan jest bardzo ciężki.


Do tragedii doszło we wtorek, 23 lipca po godzinie 15.00 w miejscowości Zakręcie (gmina Krasnystaw), na drodze krajowej nr 17.

– Na samochody oczekujące przed zwężeniem drogi, gdzie wprowadzony był ruch wahadłowy, najechał rozpędzony pojazd marki peugeot. Siła uderzenia była tak silna, że efekt domina spowodował, że zderzyło się sześć stojących kolejno aut. Trzy osoby, w tym 16-miesięczne dziecko, trafiły do szpitala. Stan małego chłopca wciąż jest bardzo ciężki – poinformował w piątek Piotr Wasilewski, rzecznik krasnostawskiej policji.

Niemowlak trafił do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie, gdzie przeszedł operację. W volvo, które przyjęło na siebie impet uderzenia, podróżowała matka z dzieckiem. 38-latka również z poważnymi obrażeniami trafiła do szpitala. Ucierpiał też 29-letni kierowca jednego z poprzedzających volvo aut. Zdiagnozowano u niego uraz kręgosłupa szyjnego.

Peugeotem kierował 41-letni obywatel Białorusi. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania wypadku, którego następstwem jest ciężki uszczerbek na zdrowiu. W czwartek sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze.

– Pamiętajmy, że siadając za kierownicę jesteśmy zobowiązani do przestrzegania przepisów ruchu drogowego, jednak to nie wystarczy, aby na drogach było bezpiecznie. Musimy również być czujni i przewidujący. Każdy manewr należy przemyśleć i przed jego rozpoczęciem upewnić się, czy możemy go wykonać bezpiecznie. Pamiętajmy, że chwila nieuwagi może kosztować nas i innych uczestników ruchu utratę zdrowia, a nawet życia – dodaje Wasilewski. (kg)