Nocny rajd po promilach

Obywatelską postawą wykazała się kobieta, dzięki której policjantom udało się wyeliminować z drogi pijanego kierowcę. 62-latek został zatrzymany, ale jak się okazało, nie był to jego pierwszy raz. Ten pan lubi sobie pojeździć po alkoholu.

Sytuacja miała miejsce w piątek w nocy (około godz. 3, 11 września). Dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie, że w kierunku Włodawy zmierza mazda, której kierowca najprawdopodobniej znajduje się pod wpływem. Kierujący miał ewidentne trudności z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy, samochód jechał slalomem od jednej do drugiej krawędzi.

– Oficer dyżurny natychmiast przekazał tę informacje patrolowi, który już po kilkunastu minutach od zgłoszenia zatrzymał, we Włodawie przy ulicy Lubelskiej, wskazany pojazd. Kierowcą okazał się 62-latek z Chęcin. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości przez policjantów potwierdziło, że jest pijany. Mężczyzna miał ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Na dodatek policjanci ustalili, że to nie pierwszy raz, kiedy mężczyzna wsiadł za kierownicę pod działaniem alkoholu. Okazało się, że poruszał się pojazdem, mimo że już wcześniej stracił prawo jazdy właśnie za jazdę „na podwójnym gazie” – informuje sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji we Włodawie.

Mundurowi przypominają, że za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi nawet do 2 lat więzienia. – Jazda pod działaniem alkoholu stanowi duże zagrożenie w ruchu drogowym, dlatego każde zgłoszenie dotyczące nietrzeźwych kierowców jest bardzo ważne i bezpośrednio wpływa na poprawę bezpieczeństwa – podkreśla rzecznik KPP. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here