Nowa jakość Poziomkowej

Po wielu latach przyspiesza sprawa budowy ulicy Poziomkowej. Gruntowa droga, a przede wszystkim lokalny skrót na osiedlu domków jednorodzinnych, w końcu zyska nawierzchnię z prawdziwego zdarzenia.


Miasto ogłosiło przetarg na budowę utwardzonej Poziomkowej z chodnikami po obu stronach, odwodnieniem, oświetleniem, siecią wodociągową i przyłączami.
Do dziś Poziomkowa, podobnie jak wiele ulic w jej sąsiedztwie, pozostaje drogą bitą. – To strategiczny element infrastruktury drogowej, lokalny skrót często uczęszczany przez pieszych – podkreśla Tomasz Małecki, przewodniczący zarządu dzielnicy Ponikwoda, dodając, że to ostatnia w rejonie ulica wykonywana w ramach tzw. społecznych komitetów budowy dróg (dziś mieszkańcy współuczestniczą w finansowaniu drogowych inwestycji w ramach tzw. inicjatywy lokalnej).
– Projekt zakłada budowę jezdni szerokości 5 metrów oraz obustronnych chodników o szerokości od 1,5 do 2 m – wyjaśnia Karol Kieliszek z biura prasowego ratusza.
Ulica Poziomkowa będzie w przyszłości krzyżowała się z przedłużeniem ulicy Węglarza. – W przypadku projektowanej ulicy Węglarza jesteśmy na etapie pozyskiwania zezwoleń – dodaje Karol Kieliszek.
Wykonawcy mają czas na zgłoszenia do 26 kwietnia. BCH