Nowa koncepcja czworoboku

Konsultacje społeczne w sprawie zmienionej koncepcji czworoboku, zakończenie zajęć w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz wsparcie podopiecznych stowarzyszenia „Lepsze Jutro” to główne zadania, którymi zajmuje się włodawski ratusz.

Wsparcie od miasta

Warsztaty aktywizacyjne, zwiedzanie ciekawych miejsc połączone z rekreacją, wycieczki i piknik rodzinny – to tylko niektóre atrakcje, z których będą mogli skorzystać uczestnicy półkolonii organizowanych przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Lepsze Jutro” we Włodawie dzięki dotacji z budżetu miasta. – Kolejny już raz wspieramy działalność tego Stowarzyszenia.

Udział w półkoloniach jest dla jego podopiecznych często jedyną szansą na aktywne spędzenie czasu w trakcie wakacji. W tym roku przeznaczyliśmy na ten cel 6000 zł z budżetu miasta, czyli dokładnie tyle, o ile wnioskowało Stowarzyszenie – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

Młodzi duchem

Uczestnicy zajęć w ramach włodawskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przygotowują się do podsumowania kolejnego roku działalności. Ostanie zajęcia roku akademickiego 2019/2020 zaplanowano na 2 lipca. – Spotkania i wykłady w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku organizowane przez włodawski oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów we Włodawie od lat cieszą się dużym zainteresowaniem.

Dlatego też wspieramy wiele inicjatyw, dzięki którym studenci-seniorzy mogą rozwijać swoje zainteresowania i pasje – mówi Muszyński. Zakończenie roku akademickiego włodawskiego UTW rozpocznie się od wyjazdowego wykładu historycznego „Stulecie Wojny 1920 roku. Uczestnicy odwiedzą miejsca potyczek oraz cmentarze wojenne na terenie powiatu włodawskiego. Następnie odbędzie się spotkanie podsumowujące ostatnie miesiące działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Zaproszenie do konsultacji

Wkrótce rozpoczną się konsultacje społeczne zmienionego projektu architektury krajobrazu tj. terenów zielonych wokół rewitalizowanego czworoboku we Włodawie. – Zapraszam wszystkich mieszkańców oraz organizacje społeczne do zapoznania się z projektem.

Mam nadzieję że ewentualne uwagi będą konstruktywne, bowiem w nowym projekcie udało się nam zachować prawie wszystkie duże drzewa. Jest również o wiele więcej terenów zielonych. Wszystkie informacje będą dostępne na miejskiej stronie internetowej (www.wlodawa.eu) oraz na stronie facebookowej (Włodawa Miasto Trzech Kultur) – dodaje burmistrz.

Konsultacje odbędę się w formie elektronicznej poprzez wypełnienie formularza i odesłanie go drogą mailową. (b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here