Nowe place dają radość najmłodszym

Plac zabaw przy ul. Bluszczowej już służy najmłodszym

Lubelski Ratusz pochwalił się zakończeniem realizacji kolejnego nowego placu zabaw. Tym razem chodzi o obiekt przy ul. Bluszczowej, wybrany w głosowaniu VII edycji Budżetu Obywatelskiego.


– Co roku przybywa nam nowoczesnych placów zabaw i przestrzeni rekreacyjnych, które stanowią dobrą propozycję na spędzanie wolnego czasu z dziećmi. Mieszkańcy też chętnie korzystają z wielu rozlokowanych na terenie dzielnic siłowni plenerowych. Budowa i modernizacja takich obiektów to realizacja zwycięskich projektów z Budżetu Obywatelskiego, ale też pomysłów zgłaszanych przez Rady Dzielnic – mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Lublina ds. inwestycji i rozwoju.

Nowy plac zabaw na Ponikwodzie otrzymał 9 urządzeń zabawowych przeznaczonych dla dzieci w różnym wieku, w tym m. in. duży zestaw wspinaczkowy czy specjalną karuzelę integracyjną. Koszt jego budowy wyniósł niespełna 240 tys. zł.

Urzędnicy przypominają także, że w ostatnim czasie do użytku oddano nowe place zabaw zlokalizowane na terenie Przedszkola nr 5 przy ul. Spokojnej oraz przy ul. Baśniowej. Remonty lub rozbudowę przeszły zaś obiekty przy ulicach: Motorowej, Biedronki, Wyścigowej (Przedszkole nr 22), Tetmajera-Przerwy (Szkoła Podstawowa nr 32), Bursztynowej (Szkoła Podstawowa nr 51), Przyjaźni, Firlejowskiej, Orlanda, Wiercieńskiego, Nałkowskich czy też w wąwozie na Kalinowszczyźnie.

Już wkrótce dzieci zyskają kolejne miejsca do zabawy. Trwają bowiem zaawansowane prace projektowe dla planowanych placów zabaw przy ul. Gęsiej, ul. Koncertowej (Park Czechów) i w realizowanym Parku Centralnym na Felinie.

Aktualnie w utrzymaniu miasta znajduje się 71 placów zabaw, 14 tzw. street workoutów i 47 siłowni plenerowych, łącznie w 84 lokalizacjach.

Marek Kościuk