Nowe wozy pożarnicze

Nowa, 40-metrowa drabina trafiła na wyposażenie JRG 2 przy ul. Zemborzyckiej

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie pochwaliła się nowymi pojazdami ratowniczymi, które dotarły do niej pod koniec 2021 roku.


Ostatnim zrealizowanym zakupem była dostawa dwóch średnich wozów ratowniczo-gaśniczych na uterenowionym podwoziu marki Renault D16, które trafiły do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 przy ul. Szczerbowskiego oraz JRG nr 5 w Bychawie. Zakup ten został zrealizowany przez Komendę Wojewódzką PSP w Lublinie przy współudziale finansowym Urzędu Miasta Lublin, gmin: Wojciechów, Konopnica, Bełżyce, Bychawa, Strzyżewice, Niedrzwica Duża, Jabłonna oraz Celowego Związku Gmin PROEKOB z siedzibą w Bełżycach. Łączny koszt samochodów sięgnął ponad 1,5 mln zł.

– Będą służyły zapewnieniu bezpieczeństwa na terenie powiatu lubelskiego oraz miasta Lublin – zapowiadają strażacy.

Także w grudniu do strażaków z Komendy Miejskiej PSP dotarł mikrobus kwatermistrzowski na podwoziu Citroena Jumpera. Pojazd ze względu na swoje przeznaczenie dostosowano do realizacji celów związanych z przeciwdziałaniem skutkom Covid-19 i został zakupiony ze środków przeznaczonych na cele zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania trwającej pandemii. Jego koszt to niespełna 275 tys. zł.

Ostatnim pojazdem, o jaki już wcześniej wzbogaciła się lubelska straż, była specjalistyczna drabina mechaniczna Rosenbauer L42A-XS o maksymalnej wysokości roboczej 40 metrów na podwoziu MAN TGM. Zakup ten był realizowany w ramach ogólnopolskiego projektu „Zwiększenie skuteczności prowadzenia długotrwałych akcji ratowniczych”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności, w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Nowa drabina, która od kilku miesięcy zabezpiecza już rejon Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 przy ul. Zemborzyckiej, znacznie zwiększyła możliwości strażaków w zakresie prowadzenia działań ratowniczych na dużych wysokościach. Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here