Nowy odbiorca śmieci

W gminie Kamień zmienia się odbiorca odpadów. Dotychczas śmieci wywoziło Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Ewy Grzywny-Żmudy z Zawadówki, a mieszkańcy i samorządowcy byli zadowoleni z tych usług. Teraz przetarg wygrało przedsiębiorstwo ze Strupina Łanowego.

W sierpniu br. gmina Kamień ogłosiła przetarg na wywóz odpadów od mieszkańców, bo kończyła się umowa z dotychczasowym odbiorcą śmieci – PW Ewy Grzywny-Żmudy z Zawadówki. Do przetargu przystąpiło pięć firm. Oferty powyżej 700 zł brutto za odbiór tony śmieci złożyły: MPGK, a także Zakład „Azart” z Chełma oraz Gminny Zakład Obsługi z Dorohuska. Oferta dotychczasowego odbiorcy – PW z Zawadówki opiewała na 653,40 zł za wywóz tony śmieci, a oferta PW Magdaleny Kicińskiej ze Strupina Łanowego na 630,71 zł.

Zgodnie z przepisami wykonawca oferujący najniższą cenę usług wygrywa przetarg i tak też było w tej sytuacji. Umowa z nowym odbiorcą będzie obowiązywała do końca 2021 r. W gminie Kamień informują, że stawki, które mieszkańcy płacą za odbiór odpadów do końca roku pozostaną bez zmian. Potem – jeśli ilość wystawianych odpadów wzrośnie – stawki mogą zostać podwyższone. To decyzja Rady Gminy Kamień, ale samorząd do odbioru śmieci nie może dokładać. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here