O drogach i śmieciach

Szybko i bez dyskusji upłynęła ostatnia sesja Rady Gminy Żmudź. Samorządowcy byli rozczarowani, bo nie przyjechał na nią przedstawiciel chełmskiego starostwa, a chcieli rozmawiać o przebudowie powiatowych dróg.

Edyta Niezgoda, wójt gminy Żmudź, liczyła, że na sesję przyjedzie chełmski starosta, którego zaprosiła, aby rozmawiać o przebudowie długiego odcinka drogi Bielin – Tuchanie (przebiegającego przez gminę Żmudź oraz gminę Dubienkę). Starosta się jednak nie pojawił.

– To będzie decyzja radnych, czy przejąć od powiatu w zarząd planowane do przebudowy odcinki dróg i wykonać dokumentacje projektowe, aby umożliwić w ten sposób te inwestycje – mówiła wójt Niezgoda.

Gospodarz gminy Żmudź przypomniała, że trwają prace przy remontach świetlic w Ksawerowie i Dryszczowie, a także systematycznie naprawiane są drogi gruntowe. Radni uchwalili zmiany w regulaminie utrzymania czystości i porządku, dostosowując go do obowiązujących przepisów. Chodzi o zmianę częstotliwości odbioru odpadów.

Wprowadzono też 1 zł ulgi w opłatach za wywóz odpadów dla tych mieszkańców domów jednorodzinnych, którzy mają kompostowniki i ich używają. Umowa z dotychczasowym odbiorcą śmieci w gminie Żmudź dobiega końca i w listopadzie br. urzędnicy planują ogłosić przetarg, który wyłonić ma wykonawcę na to zadanie. Sesja trwała dość krótko, a radni w maskach zasłaniających usta i nos nie zgłaszali tak wielu postulatów, jak zazwyczaj. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here