O narkotykach z uczniami

„Narkotyki i dopalacze zabijają. Odpowiedzialność karna nieletnich” to temat przewodni debaty społecznej, którą zorganizowali włodawscy policjanci. Spotkanie w Zespole Szkół w Urszulinie miało na celu uświadomienie młodych ludzi, jak bardzo szkodliwe są to substancje.

W środę (20 listopada) w sali konferencyjnej Zespołu Szkół w Urszulinie, policjanci, strażacy oraz przedstawiciele samorządu relacjonowali działania policji dotyczące wniosków ze spotkania, jakie odbyło się w kwietniu. – Uczestnikom zaprezentowano założenia akcji MSWiA „Narkotyki i dopalacze zabijają”, której hasło brzmi: „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty” – mówi Kinga Zamojska-Prystupa z KPP we Włodawie.

– Uczniom wyświetlono spot opracowany na potrzeby akcji oraz rozdano ulotki informujące o zagrożeniach związanych z zażywaniem środków odurzających. Zgromadzeni wysłuchali również prelekcji na temat odpowiedzialności karnej osób nieletnich oraz postępowania policji i sądu w przypadkach popełniania czynów zabronionych przez młodzież. Policjantka wyjaśniła uczestnikom spotkania takie pojęcia jak nieletni, czyn karalny czy demoralizacja.

Uczestnicy debaty mieli okazję wymienić spostrzeżenia na temat problemów nastolatków w szkole i środowisku rówieśniczym. Wszyscy uczestnicy spotkania, oprócz możliwości ponownego poznania aplikacji „Moja Komenda” i „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” mogli bezpośrednio przekazać policjantom i zaproszonym gościom swoje spostrzeżenia dotyczące ich problemów, z jakimi borykają się każdego dnia – dodaje Zamojska-Prystupa. (b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here