Obrobili wójta

Złodziej nikogo nie oszczędza. Dla niego nawet lepiej, że na celownik bierze mieszkanie księdza, adwokata czy polityka, bo ma pewność, że znajdzie w nim cenne przedmioty. Pewnie z tego założenia wyszli złoczyńcy, którzy włamali się do domu wójta Woli Uhruskiej.

Do zdarzenia doszło w sobotę w nocy (21 września). Nieznani do tej pory sprawcy bądź sprawca włamali się do dwóch nieruchomości w Woli Uhruskiej. Jednym z tych domów był ten należący do wójta gminy, Jana Łukasika. Złodzieje do środka weszli przez okno, korzystając z tego, że w środku nikogo nie było. Bardzo prawdopodobne jest, że wcześniej obserwowali swój cel.

Policjanci nie ujawniają, co zginęło, ani jakie straty spowodowali włamywacze. Pewne jest, że tej samej nocy raczej ci sami sprawcy włamali się też do innego domu na terenie gminy Wola Uhruska. – Postępowanie w kierunku kradzieży z włamaniem do dwóch domów prowadzą policjanci z Posterunku w Woli Uhruskiej.

Jeśli ktokolwiek posiada informacje na temat tych włamań, proszony jest o niezwłoczny kontakt z najbliższą jednostką policji lub pod numerem 82 572 72 09 bądź 997 – mówi Bożena Szymańska z KPP we Włodawie. Jan Łukasik sprawy komentować nie chce. (bm)