Oby krew się nie polała…

Nawierzchnia nowo wybudowanego i otwartego przed kilkunastoma dniami boiska przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 wydaje się nie być w pełni bezpieczna. Jest bardzo szorstka, a upadek na nią podczas gry w piłkę może zakończyć się ranami na nogach czy rękach, z krwawieniem włącznie. Magistrat przekonuje, że nawierzchnia posiada wszelkie niezbędne atesty…

Szkoła Podstawowa nr 3 w Chełmie wreszcie ma z prawdziwego zdarzenia boisko sportowe. Można na nim grać w piłkę nożną, ręczną, siatkówkę, koszykówkę, a nawet w tenisa ziemnego. Obiekt wygląda okazale, a jego budowę w swojej kampanii wyborczej obiecał prezydent Jakub Banaszek. Jak sam stwierdził, szkoła nigdy nie miała porządnego boiska. Włodarz Chełma zapowiedział, że każda miejska szkoła do końca kadencji będzie mogła pochwalić się podobnym wielofunkcyjnym boiskiem. W kolejce na tego typu obiekty czekają; Szkoła Podstawowa nr 7, Zespół Szkół Energetycznych i Transportowych oraz Zespół Szkół Wychowania i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1.

Boisko, na które dzieci i młodzież z „Trójki” czekały wiele lat, wydaje się jednak nie być w pełni bezpieczne dla użytkowników. Chodzi mianowicie o położoną niezwykle szorstką nawierzchnię. Upadek na nią podczas meczu może zakończyć się poważnymi urazami, a na pewno rozcięciem naskórka, ranami na nogach, czy rękach, z krwawieniem włącznie.

Kilka lat temu, gdy wybudowano kompleks boisk sportowych przy obecnej Szkole Podstawowej nr 11, rodzice uczniów zaczęli zwracać uwagę na jakość nawierzchni. Ich dzieci po upadkach wracały do domu z zakrwawionymi kolanami czy łokciami. Z tego też powodu z organizowania popołudniowych zajęć treningowych na boisku przy „Jedenastce” dla młodych adeptów futbolu zrezygnował Uczniowski Klub Sportowy „Niedźwiadek”.

Zastosowania przy „Trójce” nawierzchnia do złudzenia przypomina tę z boisk przy Powstańców Warszawy. Urzędnicy chełmskiego magistratu zapewniają, że miasto wskazało projektantowi rodzaj nawierzchni oraz dostępne fundusze, które zamierza przeznaczyć na realizację przedsięwzięcia. – Projektant, kierując się swoją dotychczasową praktyką oraz stosowanymi w przypadku takich inwestycji rozwiązaniami, dokonał szczegółowego wyboru nawierzchni spośród produktów dostępnych na rynku i posiadających wszelkie niezbędne atesty – twierdzą urzędnicy z Biura Prasowego Prezydenta Chełma. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here