Obywatelskie inwestycje na Ponikwodzie

Rozpoczęła się realizacja projektu „Inwestycje na Ponikwodzie – chodniki i oświetlenie” wybranego w ubiegłorocznym głosowaniu Budżetu Obywatelskiego.

– Wyłoniono już wykonawcę oświetlenia i podpisano z nim umowę. Prace zrealizuje firma EL-GON w terminie do 29 lipca, a ich koszt wyniesie blisko 147 tys. zł. Na ul. Bazylianówka planowany jest montaż trzech słupów między ul. Węglarza i ul. Mariańską, natomiast przy ul. Magnoliowej siedmiu latarni między al. Spółdzielczości Pracy i ul. Bazylianówka – informuje Justyna Góźdź z biura prasowego w lubelskim Urzędzie Miasta.

Wkrótce urzędnicy rozpoczną także poszukiwania firmy, która podejmie się zaprojektowania i wykonania remontu chodników. Prace mają objąć najbardziej zniszczone odcinki w rejonach dużych szkół – SP nr 4 przy ul. Hiacyntowej oraz Lubelskiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Magnoliowej. Stare płytki, asfalt i kostkę brukową zastąpią betonowe płyty o wymiarach 50×50 cm.

– Dla części dotyczącej remontu chodników obecnie trwa etap opracowywania dokumentacji ofertowej. Rozpoczęcie wyboru wykonawcy zaplanowane zostało na kwiecień – dodaje Justyna Góźdź.

Ostatecznie piesi powinni skorzystać z równej nawierzchni już za kilka miesięcy.

Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here