Oczekujesz precyzji, szybkości, czy wydajności? Sprawdzamy dla Ciebie najlepsze metody cięcia blachy

Metod cięcia blachy stalowej jest co najmniej kilka. Możesz zdecydować się na laser, strumień wody, a także plazmę, czy tlen. Wszystko tutaj zależy od tego, jakich rezultatów oczekujesz i jakim materiałem dysponujesz. Różne metody to inna precyzja, możliwości, ale i koszty. Poniżej prezentujemy pokrótce zastosowanie poszczególnych metod cięcia blachy stalowej.

Cięcie tlenowe to przede wszystkim możliwości w zakresie cięcia grubej blachy

Ta najstarsza i stosunkowo prosta oraz tania metoda, pozwala na cięcie nawet bardzo grubej blachy, a jedynym ograniczeniem jest tutaj ilość dostarczanego do palnika tlenu. Jeśli zatem dysponujesz grubą, sięgająca nawet 1220 milimetrów, blachą i zależy ci jednocześnie na tym, aby cały proces nie był drogi, a także dawał dobre rezultaty w postaci równej, prostopadłej powierzchni, cięcie tlenowe będzie z pewnością tutaj dobrym rozwiązaniem.

Cięcie plazmowe to głównie szybkość

Metoda wykorzystująca w cięciu blachy łuk plazmowy jest procesem przede wszystkim szybkim, możliwym do zastosowania w przypadku blach o grubości od 6 do 40 milimetrów. Taki zakres grubości materiału gwarantuje naprawdę dobrą jakość krawędzi. Parametry blachy znajdujące się poza wskazanym zakresem, będą tę jakość zdecydowanie pogarszać. Jeśli zatem zależy ci na szybkości procesu oraz na dobrych rezultatach w zakresie uzyskiwanych krawędzi, plazmowe cięcie blachy powinno okazać się optymalnym rozwiązaniem.

Cięcie laserowe to przede wszystkim znakomita precyzja i niezawodność

Jeśli zależy ci na dokładności, precyzji i wysokiej jakości – postaw na cięcie laserowe. W tym wypadku możliwe jest nie tylko uzyskanie doskonale gładkich krawędzi, ale także małych, równych otworów, czy też trudniejszych form i kształtów. Optymalne rezultaty gwarantuje materiał o grubości nieprzekraczającej 30 milimetrów. Cięcie laserowe jest metodą niezawodną i silnie zautomatyzowaną, a sam proces bardzo często przebiega w sposób zupełnie bezobsługowy.

Cięcie strumieniem wody to dokładność, ale i stosunkowo wysokie koszty

Strumień wody sprawdzi się z pewnością, jeśli materiał jakim dysponujesz jest miękki, a jego grubość mieści się w granicach od 150 do 200 milimetrów. To także dobre rozwiązanie, jeśli zależy ci na dokładności i znakomitej gładkości krawędzi. Jedyną istotną wadą procesu jest tutaj koszt operacji. Zatem jeśli zależy ci na metodzie taniej, ten wariant niekoniecznie ci się spodoba.

Niezależnie od tego, na jakie rozwiązanie się zdecydujesz, zawsze warto wybierać to dostarczane przez najlepszych w branży. Dlatego wejdź na  http://gieciewalcowanie.pl/ i skorzystaj z najlepszej oferty. 

Materiał sponsorowany