Oczko w głowie radnego

Tereny wokół ronda im. Światowych Dni Młodzieży 2016, zgodnie z prośbą radnego Daniewskiego, zostaną uporządkowane

Okolice parafii pw. św. Jana Pawła II na Wrotkowie to „oczko w głowie” wiceprzewodniczącego lubelskiej rady miasta, Leszka Daniewskiego. Radny od lat zabiega o rewitalizację i zagospodarowanie tego terenu. Ostatnio interpelował o wykonanie prac porządkowych w rejonie ronda im. Światowych Dni Młodzieży 2016. Skutecznie.

Chodzi o rondo położone na końcu ulicy Wojtyłów, przed kościołem pw. św. Jana Pawła II. Cztery lata temu zostało ono nazwane na cześć Światowych Dni Młodzieży 2016, które odbyły się w Krakowie. – Otoczenie świątyni, dopiero po wielu latach od jej budowy, zmieniło się, dzięki zaangażowaniu pieniędzy z budżetu miasta i osobistemu zaangażowaniu prezydenta Krzysztofa Żuka.

Powstał piękny dojazd, rondo, miejsca parkingowe, a także kanalizacja – przypomina Leszek Daniewski, wiceprzewodniczący lubelskiej rady miasta, w interpelacji skierowanej do prezydenta Żuka. – Obecnie estetyka okolicy pozostawia jednak sporo do życzenia. Niezbędne jest przeprowadzenie przez miejskie służby niezbędnych prac konserwatorskich oraz porządkowych –wymiana tablicy z nazwą ronda, usunięcie połamanych i wyschniętych drzewek wzdłuż alejki do ul. Nałkowskich, naprawa ławek oraz usunięcie chwastów i zgromadzonych śmieci – wylicza radny.

Przy okazji Daniewski przypomina, że kilka lat temu skutecznie zabiegał o gruntowną rewitalizację terenu wokół kościoła wraz z ks. Grzegorzem Trąbką, proboszczem miejscowej parafii. – W tych działaniach aktywnie uczestniczyli również mieszkańcy i członkowie wspólnoty parafialnej, z którymi wielokrotnie się spotykałem. To szczególne miejsce dla mnie, jako radnego, bo zaangażowanie się w ten proces przyniosło mi ogromną satysfakcję – dodaje Daniewski, który nadmienia, że przez cały czas budowy ronda wraz z księdzem proboszczem, sprawował „społeczny nadzór” nad realizacją inwestycji.

Miasto, na interpelację radnego odpowiedziało pozytywnie. – Wymiana tablicy z nazwą ronda oraz naprawa i malowanie ławek przy ul. Wojtyłów już zostały zlecone. Zostaną również wykonane niezbędne prace porządkowe, usunięte połamane i uschnięte drzewa oraz wykoszona zostanie trawa – poinformował radnego wiceprezydent Artur Szymczyk.

TNZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here