Od początku roku interweniowali już 74 razy. Tym razem uratowali kota

W sobotę (30 maja) druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Siedliszczu zostali wezwani do nietypowej interwencji w miejscowości Janowica. Zgłoszenie dotyczyło kota, który wpadł do studni i nie był w stanie samodzielnie się wydostać.

Po przybyciu na miejsce druhowie potwierdzili zgłoszenie i przystąpili do działań ratowniczych. Najpierw zabezpieczyli teren, a następnie ocenili możliwości bezpiecznego dotarcia do zwierzęcia. Do akcji wykorzystano m.in. sprzęt wysokościowy, dzięki któremu udało się sprawnie wydobyć kota na powierzchnię. Na szczęście zwierzę nie odniosło żadnych obrażeń. Po zakończeniu działań kot został przekazany pod opiekę właścicieli.

Jak podkreślają strażacy, pomoc niesiona jest nie tylko ludziom, ale także zwierzętom, które znalazły się w niebezpieczeństwie. Była to kolejna interwencja jednostki w tym roku. Od początku roku do 30 maja druhowie z OSP Siedliszcze brali już udział w 74 działaniach prowadzonych na terenie gminy Siedliszcze oraz powiatu. (bm, Fot. OSP Siedliszcze)