Oddali krew

Funkcjonariusze i pracownicy Zakładu Karnego we Włodawie odpowiedzieli na apel centrum krwiodawstwa i gromadnie oddali ten najcenniejszy surowiec. Niektórzy z nich robią to regularnie od wielu lat.

– W związku z trwaniem pandemii koronawirusa aktualnie wzrosło zapotrzebowanie na krew – mówi por. Daniel Pręciuk z Zakładu Karnego we Włodawie. – Lubelskie Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie apeluje o honorowe oddawanie krwi. Sytuacja związana jest m.in. z faktem, że w okresie wakacyjnym corocznie zmniejsza się liczba dawców. Włodawski punkt poboru krwi jest oddziałem terenowym, który należy do lubelskiego RCKiK.

W związku z powyższym oraz z okazji corocznego Światowego Dnia Krwiodawstwa, który przypada na 14 czerwca funkcjonariusze Zakładu Karnego we Włodawie włączyli się w akcję honorowego oddawania krwi. W ciągu kilku dni krew oddało 7 funkcjonariuszy włodawskiej jednostki.

Zgodnie z dekalogiem honorowego krwiodawcy, każdy krwiodawca to bohater z wyboru a mundurowy krwiodawca to bohater z powołania. Funkcjonariusze i pracownicy Zakładu Karnego we Włodawie oddają potrzebną krew, niektórzy regularnie od wielu lat. Idea bezinteresownej pomocy poprzez podzielenie się bezcennym płynem jest ważna z uwagi na wagę życia ludzkiego. Warto dodać, że Zakład Karny we Włodawie posiada certyfikat firmy promującej oddawanie krwi – dodaje Pręciuk. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here