Oddały wszystko co miały

Blisko 90 tys. zł skradli oszuści dwóm kolejnym lubelskim emerytkom, które dały się omamić historiami o wypadkach drogowych swoich bliskich. Kobiety oddały wszystko co miały, pieniądze i kosztowności, nawet własne obrączki ślubne. Przestępcom w obu przypadkach wystarczyło kilkanaście minut, żeby cieszyć się łupem.

W miniony poniedziałek do 90-letniej mieszkanki Lublina zadzwoniła kobieta, która zaczęła opowiadać, że jej mąż spowodował wypadek drogowy, w którym zginął człowiek.

– Rozmówczyni przedstawiła się jako wnuczka kobiety i powiedziała, że współpracuje z policją. W związku z tym potrzebne miały być pieniądze dla rodziny poszkodowanej. W trakcie rozmowy 90-latka została poproszona o przygotowanie wszystkich oszczędności, po które miała się zgłosić pani adwokat. Niestety, starsza kobieta uwierzyła w historię i przekazała oszustom pakunek z pieniędzmi w kwocie blisko 22 tysięcy złotych oraz złotą biżuterią i dwiema złotymi monetami – relacjonuje komisarz Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

W czwartek z kolei 81-letnia mieszkanka Lublina została oszukana na łączną sumę 65 tysięcy złotych. Tego dnia rano na numer stacjonarny starszej pani zadzwoniła kobieta podająca się za córkę.

– Rozmówczyni w przypływie dużych emocji zaczęła opowiadać, że spowodowała wypadek i została zatrzymana przez Policję. Po chwili przekazała słuchawkę mężczyźnie, który miał być prokuratorem. Fałszywy prokurator oświadczył, że emerytka musi wpłacić kaucję za córkę, aby ta nie trafiła do więzienia. W trakcie rozmowy 81-latka została poproszona o przygotowanie wszystkich oszczędności, po które zgłosi się adwokat – dodaje komisarz Kamil Gołębiowski.

Łupem przestępców padły pieniądze w kwocie prawie 20 tysięcy złotych, złota biżuteria i monety oraz obrączki ślubne emerytów.

Policjanci poszukują przestępców. Jednocześnie przypominają, że policjanci, prokuratorzy czy urzędnicy nigdy nie proszą emerytów o przekazanie jakichkolwiek sum pieniędzy. Nie dzwonią z prośbą o pomoc w zatrzymaniu sprawców ani z informacją o konieczności zapłaty kaucji za członka rodziny. (l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here