Odlotowe ferie w skansenie

Muzeum Wsi Lubelskiej już po raz kolejny włącza się w akcję „Zima w mieście”. Podczas ferii zimowych, od 12 do 22 lutego w godz. 11:30-14:30, w skansenie zaplanowano wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży.


Muzeum zaprasza na warsztaty edukacyjne połączone ze zwiedzaniem oraz ogniskiem. Udział w zajęciach jest bezpłatny! Program warsztatów: 12 lutego – „Malowane skrzynie” lub „Budujemy Lublin”, 13 lutego – „Biżuteria odpustowa” lub „Zabawy w dawnej kuchni i sklepie żelaznym”, 14 lutego – „W miasteczkowym zakładzie fryzjerskim” lub „Światłocienie”, 15 lutego – „Malowane skrzynie” lub „Lalki motanki”, 18 lutego – „Budujemy Lublin”, 19 lutego – „Lalki motanki”, 20 lutego – „Zabawy w dawnej kuchni i sklepie żelaznym”, 21 lutego – „Światłocienie”, 22 lutego – „Malowanie ikon”.

Liczba uczestników mogących jednocześnie uczestniczyć w zajęciach to 20 osób. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja telefoniczna pod numerem telefonu: 81 533 85 13 wew. 18 w godz. 7:00-14:45. BS

W ubiegłym tygodniu do Muzeum Wsi Lubelskiej wraz z wychowawczynią Małgorzatą Małecką wybrała się klasa 2c ze Szkoły Podstawowej Nr 23. Uczniowie z placówki przy ul. Podzamcze zwiedzali skansen z sań (na zdjęciu). Nie mogło zabraknąć także zabaw na sankach i ślizgaczach w wąwozie znajdującym się na teranie muzeum oraz ogniska z pysznymi kiełbaskami.

KB