Odnowiona bursa czeka na wychowanków

Odnowiona bursa prezentuje się okazale

Kolejna duża inwestycja oświatowa miasta dotarła do finiszu. Tym razem chodzi o przebudowę budynku Bursy Szkolnej nr 7 przy kompleksie Zespołu Szkół Transportowo-Komunikacyjnych na ul. Zemborzyckiej. Obiekt przeszedł termomodernizację i został dostosowany do aktualnych przepisów przeciwpożarowych.


– Roboty budowlane prowadzone w Bursie nr 7 już się zakończyły, obiekt jest obecnie w fazie odbiorów końcowych pod względem ochrony przeciwpożarowej – informuje Monika Głazik z Urzędu Miasta Lublin.W ramach przeprowadzonej inwestycji przebudowano pomieszczenia bursy wraz z kuchnią, wykonano nową windę zewnętrzną, pochylnię dla osób niepełnosprawnych oraz przygotowano drogę pożarową z oświetleniem terenu.

Gmach zyskał także nowy dach i właściwą izolację ścian zewnętrznych. Po ociepleniu przygotowano także nową elewację. Łączny koszt kontraktu realizowanego przez spółkę Dom Expert Sp. z o.o. wyniósł ok. 7,7 mln zł. Po zakończonej procedurze odbiorów bursa będzie przygotowana na przyjęcie w swoje mury 150 wychowanków.

– Zadanie uzyskało dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 w projekcie „Termomodernizacja sześciu obiektów użyteczności publicznej w Lublinie” – dodaje Monika Głazik. Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here