Odprawili Widok z kwitkiem

Po dwóch porażkach juniorzy starsi Chełmianki pokonali u siebie Widok Lublin 4:2 (1:1). Kluczem do zwycięstwa, jak mówi trener drużyny Jan Konojacki, była od początku agresywna gra. Gole zdobyli: Dawid Kuśmierz 32 min., Adrian Tabaczek 50 min., Filip Siepsiak 58 min. i Damian Kuśmierz 83 min.
Mecz z Widokiem różnił się bardzo od dwóch poprzednich, w których Chełmianka zanotowała porażki po 1:4. – Przede wszystkim nie daliśmy pograć rywalowi, od samego początku byliśmy bardzo agresywni, atakowaliśmy przeciwnika na jego połowie i przez to gracze Widoku popełniali błędy – mówi Jan Konojacki, trener juniorów Chełmianki. – W ostatnim tygodniu mieliśmy lżejsze zajęcia, dałem chłopakom trochę odpocząć, bo odczuwali trudy okresu przygotowawczego. Ten odpoczynek był potrzebny, co było widać podczas meczu z Widokiem. Zawodnicy nabrali dynamitu, byli szybsi od rywala. Cieszy fakt, że zagraliśmy skutecznie, strzeliliśmy cztery gole, wszystkie po ładnych akcjach. Pierwszy gol padł po oskrzydlającym ataku, ładnym dośrodkowaniu Roberta Siarnika i strzale głową Dawida Kuśmierza. Przed przerwą Widok wyrównał, ale kilka minut po zmianie stron prowadzenie Chełmiance dał Adrian Tabaczek. W 58 min. wynik podwyższył Filip Siepsiak i choć goście zdobyli kontaktową bramkę, ostatnie słowo należało do podopiecznych Jana Konojackiego. Z piłką z własnej połowy wyszedł Damian Kuśmierz i po solowej akcji strzelił czwartego gola. Chełmianka zagrała w składzie: Chwedorczuk – Czepiel (46 Bryk), Adamski, Renowski, Kozaczuk (62 Otkała), Pieczonka (75 Zakrzewski), Rak, Dawid Kuśmierz, Tabaczek, Siarnik (80 Szady), Siepsiak (65 Damian Kuśmierz). W sobotę, 3 września, Chełmianka zagra w Biłgoraju z Ładą.
Pozostałe wyniki: Orlęta Łuków – Janowianka Janów Lubelski 5:0, Victoria Parczew – Lewart Lubartów 2:1, Orlęta Radzyń Podlaski – Górnik Łęczna 1:2, Tomasovia Tomaszów Lubelski – Wisła Puławy mecz się nie odbył, goście nie dojechali. Pauzowały: Łada Biłgoraj i Hetman Zamość.
1. Orlęta Ł. 3 6 11-5
2. Victoria 2 6 5-3
3. Hetman 2 4 6-3
4. Górnik 2 4 5-4
5. Orlęta R. 2 3 6-4
6. Wisła 2 3 4-3
7. Widok 2 3 7-7
8. Łada 2 3 5-5