Odzyskał zgubę

Dzięki uczciwości dwóch mieszkanek Włodawy, do właściciela wrócił znaleziony na jednej z włodawskich ulic portfel. Były w nim pieniądze, dokumenty i karty płatnicze. Uczciwe panie znalezisko zaniosły na policję.

Policjanci codziennie otrzymują wiele zgłoszeń dotyczących utraty różnych przedmiotów. Często też zgłaszają się uczciwi znalazcy, którzy dostarczają odnalezione przedmioty. W ubiegłym tygodniu do dyżurnego włodawskiej komendy dwie mieszkanki Włodawy przyniosły znaleziony na jednej z ulic portfel z dokumentami, kartami płatniczymi, pieniędzmi i kluczami. Policjanci powiadomili o znalezisku właściciela. Ten odebrał swoją zgubę, nie kryjąc radości z odzyskanego mienia.

– Osoby, które zgubiły lub utraciły w ostatnim czasie w niewyjaśnionych okolicznościach różne przedmioty i nie zgłosiły tego faktu na policję, proszone są o zgłoszenie się do dyżurnego KPP we Włodawie w celu ustalenia, czy ich zguba nie została zwrócona przez uczciwego znalazcę na Policję lub bezpośrednio do Biura Rzeczy Znalezionych w Starostwie Powiatowym we Włodawie – przypomina Bożena Szymańska z KPP we Włodawie.

– W celu potwierdzenia własności rzeczy należy ze sobą zabrać dowód osobisty oraz dokument potwierdzający fakt posiadania przedmiotu np. dowód zakupu albo choćby zdjęcie. Policjanci przypominają również, że za przywłaszczenie sobie znalezionych cudzych rzeczy ruchomych grozi odpowiedzialność karna – ostrzega pani rzecznik. (b)