Oj, będzie zabawa!

W tym roku Lubelskie Dni Kultury Studenckiej rozpoczną się imprezą zorganizowaną przez UM i WSPiA (4–6 maja). Znamy już szczegóły programu Medykaliów z WySPĄ.


W tym roku koncerty odbędą się na terenie Browaru Perła przy ul. Bernardyńskiej. Dostępne będą dwie sceny: duża, na której zagrają gwiazdy i mała – udostępniona m.in. dla youtuberów i podróżników. Tam też będą odbywały się pokazy filmów.
Pierwszego dnia na dużej scenie zagrają zespoły rockowe: Animal Bar, Katarzyna Góras, Ikarus Feel, Brathanki, Poparzeni Kawą Trzy, Nocny Kochanek. Na małej scenie zobaczymy Piotra Szumowskiego, Maćka Adamczyka, Czarka Jurkiewicza, Antoniego Syreka-Dąbrowskiego i Footroll. W drugim dniu na głównej scenie pojawią się aTT, Kiper, Zetha, Małpa, Otsochodzi, DonGuralesko, TEDE. Mała scena zostanie udostępniona youtuberom: Uwaga! Naukowy Bełkot, Astrofaza i Autostopem przez świat.
W niedzielę na dużej scenie zagrają: FreshDaniels, Green Snake, Greg Gold, DJ Kuba&Neitan, Skytech, Aron Chupa. Na małej scenie pokaz filmów komediowych. Powodem przeniesienia Medykaliów do śródmieścia jest remont hali widowiskowo-sportowej przy ul. Chodźki. Przy Bernardyńskiej odbędą się też tegoroczne Kozienalia organizowane przez UMCS. Na imprezie, która rozpocznie się 18 maja i potrwa do 20 maja, zagrają m.in.: hip-hopowy duet Dwa Sławy. Tworzą go od 2006 Jarosława „Astka” Steciuk i Radosław „Rado Radosny” Średziński. (EM.K.)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here