Okradli go na zabawkę

Ten zakup zapamięta chyba do końca życia. 25-latek z Wierzbicy sądził, że nabywa nową zabawkę dla swojego szkraba. Stracił kilka tysięcy złotych.

W drugi weekend stycznia dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o oszustwie, do którego doszło w czasie wykonywania płatności elektronicznej.

– 25-letni mieszkaniec gminy Wierzbica zainteresował się ogłoszeniem, w którym kobieta miała do oddania dziecięcą zabawkę. W tej sprawie skontaktował się z nią, miał jedynie opłacić niespełna piętnaście złotych kosztów przesyłki. Kobieta podała mu link do płatności, gdzie zalogował się i dokonał przelewu. Jak się okazało, z konta pobrane zostało nie kilkanaście, a blisko trzy tysiące złotych – informuje podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Policjanci wyjaśniają okoliczności oszustwa i apelują o zachowanie ostrożności przy dokonywaniu internetowych płatności. – Przede wszystkim nie korzystajmy z linków przesyłanych nam mailem, a przy regulowaniu należności kartą płatniczą zwracajmy uwagę, czy połączenie internetowe jest bezpieczne i czy przesyłane dane nie zostaną wykorzystane przez osoby nieuprawnione – podkreśla podkom. Czyż. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here