Okradli przedszkole

Od lat wojują z młodocianymi wandalami z ul. Siedleckiej, którzy niszczą mienie przedszkola miejskiego, piją, brudzą i sikają na placu zabaw. Teraz ta sama grupka chuliganów poszła o krok dalej – podważyli okno, włamali się do placówki i ukradli pieniądze z kasy.

Dokładnie rok temu pisaliśmy, że dyrekcja Przedszkola Miejskiego nr 6 zdecydowała się zamontować na terenie placówki monitoring w ramach walki z chuliganami, którzy po zmroku przechodzą przez niskie ogrodzenie na przedszkolny plac zabaw. Młodzi wandale z okolicznych bloków przy ul. Siedleckiej piją i sikają tam, gdzie później bawią się dzieci. Nie dość, że zostawiają po sobie brud, niedopałki i puste butelki, to notorycznie też zdewastowane zabawki (przedszkolne mienie nieraz było łamane, podpalane etc.).

Teraz nastoletni chuligani poszli o krok dalej. W połowie września włamali się do placówki, podważając okno, i skradli 3,5 tysiąca złotych z przedszkolnej kasy. Wyjątkowo przy tym nie pozostawili po sobie dużego bałaganu w porównaniu do wcześniejszych „wizyt”.
Kiedy dyrekcja i policjanci przejrzeli monitoring, wszystko stało się jasne. Włamywaczami byli trzej małoletni w wieku 13 i 14 lat oraz 19-latka (cała ekipa „z sąsiedztwa” często gościła na przedszkolnym placu zabaw po godzinach otwarcia placówki).

Dziewczyna jest dobrze znana policji, więc nie było problemu z jej namierzeniem. Ona usłyszała zarzuty w sprawie karnej i została zwolniona do domu bez środka zabezpieczającego, nimi zajmie się sąd rodzinny. Część skradzionych pieniędzy policjantom udało się odzyskać. Pracownicy przedszkola mają nadzieję, że teraz będzie już spokój. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here