Okrutna zazdrość pchnęła go za kraty

26-letni obywatel Zimbabwe decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące

Po powrocie do mieszkania urządził swojej dziewczynie dziką awanturę. Powodem była zazdrość. Zaczął tłuc swoją partnerkę pięściami, potem butelką. Gdy zagroził jej śmiercią, chwytając za nóż i usiłując zadać jej cios, przerażona kobieta wyskoczyła przez okno.

Poszkodowana 20-latka, obywatelka Zimbabwe, która skoczyła z II piętra, odniosła na tyle poważne obrażenia, że została przetransportowana do szpitala. Sąsiedzi od razu powiadomili policję. Mundurowi z I komisariatu niedługo potem zatrzymali agresywnego 26-latka, który z zazdrości próbował dokonać zabójstwa swojej dziewczyny. On też jest obywatelem Zimbabwe.

– Z ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu wynikało, iż mężczyzna po powrocie do mieszkania stał się agresywny i wszczął awanturę. Powodem zajścia miała być zazdrość. Obywatel Zimbabwe początkowo zaczął uderzać 20-latkę pięściami oraz butelką. Następnie gdy kobieta próbowała uciec, zamknął drzwi na klucz i zaczął grozić jej zabójstwem. W pewnym momencie chwycił za nóż i usiłował zadać cios. Wtedy obywatelka Zimbabwe ratując swoje życia, wyskoczyła z okna mieszkania na 2. piętrze. Na miejscu szybko pojawiły się służby ratunkowe, które udzieliły pomocy 20-latce – mówi nadkomisarz Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Sprawca od razu został przewieziony do policyjnej celi. W Prokuraturze Rejonowej Lublin-Północ. mężczyzna usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej, uszkodzenia ciała oraz usiłowania zabójstwa 20-latki. Grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia. (l)