Ona skręcała, on wyprzedzał

Na szczęście tylko na niegroźnych urazach zakończył się dla kierowcy jednośladu wtorkowy wypadek w Alojzowie. Do zderzenia doszło, gdy motocyklista wyprzedzał skręcającą osobówkę.

(24 września) Po godzinie 15 dyżurny chełmskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na terenie gminy Leśniowice.

– Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący motocyklem marki Honda, 20-letni mieszkaniec powiatu hrubieszowskiego, podczas manewru wyprzedzania uderzył w bok samochodu marki Opel, który w tym czasie wykonywał manewr skrętu w lewo. Tym autem kierowała 48-letnia mieszkanka gminy Wojsławice – informuje podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

– W wyniku tego zdarzenia motocyklista z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi – dodaje.

Policja prowadzi sprawę i apeluje o rozwagę na drodze, a motocyklista został już wypisany ze szpitala i wrócił do domu. (pc)