Operator kupi sieć firmy Netspeed

Orange Polska podpisał umowę z firmą Netspeed i kupi sieć światłowodową tego operatora w Chełmie oraz kilku okolicznych miejscowościach. Obecni klienci Netspeed będą mogli skorzystać z pełnej oferty Orange Polska w tym między innymi z korzyści łączenia usług stacjonarnych i mobilnych oraz korzyści z oferty dla całej rodziny. Firma Netspeed będzie nadal obsługiwała sieć od strony technicznej jako partner Orange.

Orange Polska zapewnia, że klienci Netspeed podczas zmiany operatora będą mogli nieprzerwanie korzystać z usług. Przełączenie sieci zaplanowano etapowo. Pierwsza grupa klientów już otrzymała informacje o możliwości skorzystania z oferty Orange Polska oraz wszelkie szczegóły dotyczące niezbędnych formalności.

– Robimy wszystko, aby zmiana operatora była dla klientów jak najmniej odczuwalna. Wszyscy klienci, którzy zdecydują się na Orange Światłowód lub pakiet Orange Love, będą mieli zapewnioną ciągłość korzystania z usług. Z dotychczasowymi klientami Netspeed będziemy się kontaktować stopniowo, w miarę postępów w przekazywaniu sieci. Cały proces potrwa kilka miesięcy. W razie jakichkolwiek wątpliwości zapraszamy do jednego z czterech salonów Orange w Chełmie, w których nasi sprzedawcy udzielą wszelkich informacji – mówi Leszek Gajewski, Regionalny Dyrektor Komercyjny.

Dzięki umowie zawartej pomiędzy Orange Polska a Netspeed, do sieci światłowodowej Orange dołączy blisko 13 tys. gospodarstw domowych. W sumie w całym kraju na koniec pierwszego półrocza 2019 w zasięgu Orange Światłowodu było 3,8 mln gospodarstw domowych, a z usługi korzystało 434 tys. klientów. Firma planuje, że na koniec 2020 roku w zasięgu Orange Światłowodu będzie ponad 5 mln gospodarstw domowych w kraju.

Orange Światłowód to niezawodny i superszybki internet w trzech opcjach prędkości: do 300 Mb/s, do 600 Mb/s lub do1 Gb/s. Klienci mogą też skorzystać z korzystnego pakietu usług dla całej rodziny.

Do wyboru są:

  • Love Mini z internetem światłowodowym i abonamentem komórkowym
  • Love Standard złożony z 4 usług: Orange Światłowodu, telewizji z 104 kanałami, telefonem domowym z nielimitowanymi rozmowami na numery stacjonarne w Polsce, UE, USA i Kanadzie oraz na telefony komórkowe w USA i Kanadzie oraz abonamentu komórkowego z nielimitowanymi rozmowami, SMS, MMS w Polsce i Unii Europejskiej oraz internetem bez limitu GB (nawet 30 GB z pełną prędkością, potem prędkość do 1 Mb/s),
  • Love Extra lub Love Premium, które dodatkowo oferują jeszcze bogatsze pakiety telewizyjne oraz aplikację Orange TV Go