Operowy koncert noworoczny

Sala przy parafii Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie wypełniła się w czwartek (16 stycznia) po brzegi. Wszystko za sprawą starosty Andrzeja Romańczuka, a właściwie koncertu noworocznego, który organizuje on corocznie. Tym razem publiczność podziwiała występ klasy światowej w wykonaniu solistów Opery Łódzkiej, w tym jej dyrektora, Kazimierza Kowalskiego.

Ktoś bardzo trafnie skomentował, że w czasach, gdy w Operze Podlaskiej występuje Zenek Martyniuk, znakomici śpiewacy operowi przyjeżdżają na występ do Włodawy. – Od początku organizacji koncertów noworocznych staram się być wierny dwóm wartościom: naszej polskiej przepięknej tradycji oraz wysokiemu poziomowi artystycznemu – mówi Andrzej Romańczuk.

– Myślę, że arie operowe i operetkowe oraz najpiękniejsze polskie kolędy w wykonaniu Kazimierza Kowalskiego i jego solistów z Opery Łódzkiej doskonale wpisują się w to zamierzenie. Można się było o tym przekonać, gdy cała sala razem z artystami śpiewała „Lulajże Jezuniu”, czy ulubioną pieśń św. Jana Pawła II, czyli „Barkę”.

Oczywiście to nie przypadek, że na koncertowej liście znalazł się ten utwór, bo w tym roku obchodzimy 100. rocznicę urodzin naszego papieża i mogę zapewnić, że w kalendarzu kulturalnych wydarzeń organizowanych przez starostwo nie zabraknie też tych związanych lub poświęconych pamięci Jana Pawła II – dodaje starosta.

Na czwartkowym koncercie pojawili się m.in. poseł Jarosław Sachajko, wicestarosta Tomasz Korzeniewski, etatowy członek zarządu powiatu Adam Panasiuk, przewodniczący rady powiatu Romuald Pryll, czy proboszcz miejscowej parafii ks. Dariusz Parafiniuk. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here