Orkiestra bez fanfar

25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Lublinie będzie zdecydowanie skromniejszy od poprzednich.
Mimo że jubileuszowa cyfra zobowiązuje, to po wycofaniu się ogólnopolskiej telewizji już wiadomo, że finał nie będzie miał takiego rozmachu jak w latach poprzednich. Mimo to lubelskie sztaby starają się aktywnie pozyskiwać wolontariuszy, a studencki oddział z „Chatki Żaka” właśnie zakończył rejestrację. – Zgłosiło się bardzo wiele osób, tak że nabór zakończyliśmy przed czasem – mówi Anna Wuls, liderka studenckiego sztabu WOŚP.
Osoby chętne do pomocy Orkiestrze zaproszone są do zgłaszania się do drugiego z lubelskich sztabów, którego koordynatorem jest Max Dutkowiak. Wolontariusz musi mieć ukończone 18 lat lub zgodę rodzica czy opiekuna. Na adres max.dutkowiak.wosp@gmail.com należy przesłać swoje dane: imię, nazwisko, pesel, adres zameldowania, adres szkoły lub pracy oraz zdjęcie twarzy w pliku JPG. Rekrutacja potrwa do 16 grudnia.

– Potrzeba nam jeszcze około stu wolontariuszy, więc zachęcam gorąco wszystkich, którzy chcą zaangażować się pomoc – mówi Max Dutkowiak. Jednocześnie koordynator lubelskiego sztabu zaprasza do współpracy zdolnych, młodych ludzi, którzy chcieliby nieodpłatnie podzielić się swoim talentem z publicznością jeszcze przed zaplanowanym na 15. stycznia wielkim finałem. – Dysponujemy profesjonalnym sprzętem i nagłośnieniem, zapraszamy wszystkich chętnych do zgłaszania się do występu w „Chatce Żaka” – zachęca Dutkowiak. Potrzebni są wokaliści, recytatorzy, kabareciarze, zespoły muzyczne itd. – wszyscy, którzy chcieliby swoimi zdolnościami i talentami pomóc Orkiestrze. Finał w tym roku odbędzie się w Galerii Olimp. Od 10.00 do 21.30 na scenie galerii mają pojawiać się przede wszystkim lokalni artyści. Szczegóły póki co pozostają jeszcze tajemnicą. – Mogę powiedzieć tylko tyle, że gwiazdą wieczoru będzie bardzo znany zespół – czekamy na ostateczną decyzję – zaznacza Przemysław Załuski z działu marketingu Galerii Olimp.
Finał mają wesprzeć swoją obecnością służby mundurowe, które tradycyjnie przygotują pokazy swoich umiejętności. Nie zabraknie równie tradycyjnego światełka do nieba. W tym roku finał WOŚP obsługiwać będzie telewizja TVN. Na pewno znajdą się w nim również ujęcia z Lublina, ale bezpośredniej transmisji raczej nie będzie. Podczas ubiegłorocznego, 24. Finału WOŚP w Lublinie cztery działające sztaby Orkiestry zebrały łącznie ponad 200 tysięcy złotych, które trafiły do polskich szpitali i placówek medycznych. W tym roku Orkiestra zagra dla dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych i dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. (EM.K.)