Osaczyli Szopena po 18 latach

Lubelscy kryminalni wytropili w Niemczech 58-letniego Roberta M., pseudonim Szopen. Ukrywał się przed organami ścigania od 18 lat. Był poszukiwany na podstawie 3 listów gończych i Europejskiego Nakazu Aresztowania.


Robert M. był poszukiwany m.in. za udział w napadzie dokonanym w 2003 r. na rodzinę koło Wohynia (powiat radzyński), podczas którego sprawcy połamali kości ofiarom i wybili zęby. Skradli wówczas 46 tys. dolarów. Szopen odbywał wówczas przerwę w odbywaniu kary za wymuszenie rozbójnicze. Wcześniej miał na sumieniu również obrót sfałszowanymi pieniędzmi. Przestępca ukrywał się na terenie różnych krajów. Wodził policję za nos podając personalia swojego brata. Policjanci z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób z KWP w Lublinie ustalili miejsce pobytu obu braci, jednoznacznie wskazując niemieckiej policji, gdzie przebywa poszukiwany.

– Przy współpracy z policjantami z Komendy Głównej Policji informacje zostały przekazane stronie niemieckiej. Po zatrzymaniu i rozpatrzeniu sprawy sąd w Niemczech wyraził zgodę na ekstradycję poszukiwanego do Polski. 58-latek odpowie za przestępstwa popełnione w przeszłości – mówi komisarz Andrzej Fijołek, rzecznik prasowy KWP w Lublinie. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi do 15 lat pozbawienia wolności. (l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here