Ósemka będzie miała basen

Jeszcze w tym roku ma ruszyć rozbudowa basenu przy Szkole Podstawowej nr 8. Szacowaną na ponad 10 mln zł inwestycję prezydent Jakub Banaszek rozłożył na dwa lata. To jednak nie koniec planów jeśli chodzi o modernizację przyszkolnej infrastruktury sportowej. Miasto złożyło do ministerstwa sportu trzy wnioski na dofinansowanie budowy boisk wielofunkcyjnych przy trzech placówkach oświatowych.

Rozbudowa basenu przy Szkole Podstawowej nr 8 spędza sen z powiek władzom miasta. Inwestycja jest bardzo kosztowna, przekracza ponad 10 mln zł, a dotąd z ministerstwa sportu udało się pozyskać dotację w wysokości 2,5 mln zł. Miasta nie stać na pokrycie pozostałych kosztów. Prezydent Jakub Banaszek wielokrotnie powtarzał, że bez dodatkowego dofinansowania samorząd nie będzie w stanie zrealizować projektu.

W ubiegłym tygodniu prezydent ogłosił, że basen przy SP nr 8 jednak zostanie dokończony. Jak udało się nam ustalić, prace mają ruszyć jeszcze w tym roku. W miniony wtorek magistrat ogłosił przetarg na wyłonienie firmy, która zrealizuje inwestycję. Oferty można składać do 3 września.

Miasto, jak dowiedzieliśmy się, jeszcze w tym roku ma dostać milion złotych dofinansowania z rezerwy budżetowej premiera Mateusza Morawieckiego. Inwestycja przy SP nr 8 została rozłożona na dwa lata. Wiele wskazuje na to, że w przyszłym roku miasto otrzyma podobne wsparcie.

Wiadomość o rozbudowie pływalni przy SP nr 8 chyba najbardziej ucieszyła działaczy, trenerów i zawodników klubu pływackiego „Lider”, który od kilku lat nie ma swojego miejsca. Po zakończeniu inwestycji prezydent planuje utworzenie na bazie SP nr 8 Szkoły Mistrzostwa Sportowego o profilu pływanie.

Ale to nie wszystkie plany inwestycyjne Jakuba Banaszka, jeśli chodzi o przyszkolną infrastrukturę sportową. Miasto złożyło trzy kolejne wnioski o dofinansowanie budowy boisk przy Szkole Podstawowej nr 7, Zespole Szkół Energetycznych i Transportowych oraz Zespole Wychowania i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1.

W przyszłym roku ma rozpocząć się budowa stadionu lekkoatletycznego przy II LO, warta ponad 7 mln zł. Trwają natomiast prace przy modernizacji boiska przy Szkole Podstawowej nr 3. – Moim celem jest, aby przy każdej szkole było z prawdziwego zdarzenia boisko do gry w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę, czy tenisa i do końca kadencji będą. Dzięki temu na każdym osiedlu będzie dostęp do pełnej infrastruktury sportowej – mówi prezydent Banaszek. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here