Ostatni węzeł do rozwiązania

Rozkłady jazdy na przystanku przy ul. Zamojskiej przed naszą interwencją wisiały na wysokości… kolan

Urzędnicy miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w końcu ogłosili przesuwany od kilku miesięcy przetarg na budowę nowego parkingu w pobliżu ul. Droga Męczenników Majdanka. Nowy obiekt działający w formule „park&ride” powstanie na wysokości dawnej pętli trolejbusowej „Majdanek” przy ul. Grenadierów (za jednostką wojskową – przyp. aut.).

Jest to już ostatnia część realizowanego dużego projektu unijnego pod nazwą „Budowa, modernizacja przystanków i węzłów przesiadkowych zintegrowanych z innymi rodzajami transportu dla potrzeb LOF”. W jego ramach powstało już 7 węzłów przesiadkowych w rejonie ulic: Żeglarskiej, Franczaka „Lalka”, al. Kraśnickiej, Granitowej, Zbożowej, Osmolickiej oraz Abramowickiej. Całkowita wartość projektu to ponad 83 mln zł, z czego ponad 81% stanowią środki pozyskane z Unii Europejskiej.

– Planowany parking będzie stanowił uzupełnienie wybudowanego węzła przesiadkowego przy ul. Franczaka „Lalka”. Rozwiązania takie jak parkingi Park&Ride to możliwość płynniejszego poruszania się po mieście dla wszystkich mieszkańców i lepsze połączenie Lublina z gminami ościennymi. To ważne inwestycje nie tylko z punktu widzenia miasta, ale także całego Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

W ramach zadania powstanie plac z kostki brukowej, na którym wyznaczone zostaną łącznie 44 miejsca parkingowe. W rejonie inwestycji powstaną także nowe chodniki, przejścia dla pieszych i monitoring, a dodatkowo przebudowany zostanie przyległy odcinek jezdni ul. Grenadierów. Całość dopełni nowe oświetlenie w postaci 11 latarni wyposażonych w energooszczędne oprawy oświetleniowe typu LED.

Prace zgodnie z wymogami postawionymi w przetargu mają zostać zrealizowane w zaledwie 6 miesięcy od podpisania umowy. ZDiM czeka na oferty od zainteresowanych firm do 17 stycznia.

Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here