Ostatnie tygodnie porannego koszmaru

Drugi wyjazd z ulicy Organowej ma być gotowy do 4 listopada

Jeszcze w tym roku zakończą się problemy z porannym wyjazdem osób mieszkających przy ul. Organowej i ul. Milenijnej. Wszystko za sprawą budowy drugiego wyjazdu z osiedla, który uda się zrealizować po kilkunastu latach od ogłoszenia takich planów przez miasto.

– Dziś w godzinach szczytu wyjazd z osiedla to istny koszmar. Ul. Organowa się korkuje, a sznur aut jadących ul. Szeligowskiego uniemożliwia szybkie rozładowanie zatorów – tłumaczy pan Mateusz, mieszkaniec bloku przy ul. Organowej.

Nowy odcinek drogi połączy ul. Milenijną z ul. Szeligowskiego na wysokości skrzyżowania z ul. Fijałkowskiego. Na jego budowę miasto dostało dotację z funduszy Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład.

Za kwotę ponad 683 tys. zł powstaje tu jezdnia o nawierzchni z betonu asfaltowego licząca ok. 110 m długości, obustronne chodniki z kostki i 8 dodatkowych miejsc postojowych. Prace realizuje spółka PRD Lubartów S. A., a na ich sfinalizowanie ma czas do 4 listopada br.

– Na ten moment wykonano kanalizację deszczową. Obecnie wykonawca kończy realizację nasypu pod konstrukcję przyszłej jezdni i ciągów pieszych. Termin zakończenia inwestycji nie jest zagrożony – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego UM Lublin. MK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here