Oszukany na BLIK-a

Myślał, że pomaga rodzinie, a okazało się, że padł ofiarą oszustwa. Mowa o 17-latku z gminy Stary Brus, który nieznanej dotąd osobie przekazał dwa kody BLIK. Z ich pomocą przestępcy wypłacili z jego konta 2 tys. zł. Na razie są nieuchwytni.

– Policjanci z Urszulina przyjęli zawiadomienie o oszustwie, którego ofiarą padł 17-letni mieszkaniec gminy Stary Brus – wyjaśnia Kinga Zamojska-Prystupa z KPP we Włodawie. – Ze wstępnych ustaleń wynika, że nastolatek po kontakcie z członkiem rodziny przez jeden z komunikatorów internetowych przekazał na jego prośbę dwa kody do płatności BLIK. Z konta zostało wypłacone 2000 złotych.

Jak się okazało 17-latek został oszukany. Policjanci wyjaśniają, kto i w jaki sposób wszedł w posiadanie danych do logowania do komunikatora, z którego oszust wysłał wiadomości. Nie jest to pierwsze przestępstwo tego typu, nad którym pracują policjanci. Oszuści, podszywając się pod faktycznych właścicieli kont na komunikatorach internetowych, wykorzystują je do przestępstw i pozyskania danych, które mogą spowodować spore straty.

Apelujemy o prawidłowe zabezpieczenie swoich danych osobowych, haseł i numerów dostępu do portali i komunikatorów oraz o niepodawanie kodów bankowych bez upewnienia się, komu je przekazujemy – przestrzega pani rzecznik. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here