Oszustwo ubrane w albę

Sądziła, że sprzedaje albę po dziecku matce innej dziewczynki, która w tym roku przystępuje do pierwszej komunii świętej. Łatwowierność słono ją kosztowała. 25-latka straciła z konta ponad 1 tysiąc złotych.

(17 maja) Do chełmskiej komendy policji zgłosiła się 25-latka z gminy Sawin – kolejna ofiara oszustwa w Internecie. Jak opowiedziała mundurowym młoda kobieta, niedawno wystawiła na platformie Olx do sprzedaży 2-letnią dziewczęcą albę komunijną.
– W tej sprawie nawiązała z nią kontakt osoba, która chciała ją kupić.

Zaproponowała formę zapłaty z wykorzystaniem linku, w który pokrzywdzona weszła i podała dane swojej karty płatniczej. Była przekonana, że nastąpi wpływ na konto bankowe. Po dokonaniu transakcji okazało się jednak, że żadnego wpływu nie było, a z jej rachunku ktoś wypłacił ponad tysiąc złotych.

Gdy zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa, zablokowała konto – relacjonuje kom. Ewa Czyż, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie. – Apelujemy o zachowanie ostrożności przy tego typu transakcjach sprzedaży. Przede wszystkim o korzystanie z takich form płatności, które nie wymagają od nas podania danych karty płatniczej i kodów autoryzacyjnych – przestrzega komisarz Czyż. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here