Otwarcie biura poselskiego we Włodawie

(29 lipca) Poseł Monika Pawłowska z Lewicy otworzyła biuro poselskie we Włodawie. Na uroczystość otwarcia przyjechli m.in. wicemarszałek sejmu Włodzimierz Czarzasty i poseł Jacek Czerniak, a wśród obecnych była legenda włodawskiego SLD – Edward Łągwa.

Około 40 członków i sympatyków lewicy zebrało się w środowe popołudnie przy ul. Przechodniej 22 we Włodawie, gdzie swoje biuro poselskie otwierała Monika Pawłowska – parlamentarzystka lewicy. Jako pierwszy głos zabrał wicemarszałek sejmu – Włodzimierz Czarzasty, który podkreślił, że lewica jest przede wszystkim za tym, aby jednoczyć a nie dzielić Polaków.

– My naprawdę szanujemy swoich przeciwników politycznych i nie zgadzamy się na dzielenie nas. To jest np. skrajną głupotą nawoływanie do bojkotowania produktów tych rolników, którzy głosowali na Dudę. Takie pomysły mogą się rodzić tylko w chorych głowach – mówił.

W podobnym tonie wypowiadał się poseł Jacek Czerniak, zaś burmistrz – szef włodawskiego SLD – Wiesław Muszyński ponownie zaapelował o otwarcie przejścia granicznego we Włodawie lub w powiecie włodawskim.

Biuro poselskie M. Pawłowskiej będzie czynne w poniedziałki od godz. 18. Ponieważ mieści się na piętrze bez windy, to poseł szuka dogodniejszego miejsca, zwłaszcza z myślą o niepełnosprawnych i osobach starszych.

We Włodawie istnieje już wspólne biuro PiS – Beaty Mazurek i Jacka Sasina przy al. Piłsudskiego. Wielu dziwi się, że akurat we Włodawie swojego biura nie otworzył poseł Krzysztof Grabczuk (PO). (gd)