Otwarcie już w listopadzie!?

Janusz Palikot, którego firma Alembik Lublin, spółka córka Alembik Polska S.A. została w marcu tego roku najemcą legendarnej restauracji Czarcia Łapa, w ubiegłym tygodniu doglądał jak postępują prace w lokalu na Starym Mieście

Od kilkunastu dni trwa remont legendarnej restauracji Czarcia Łapa na Starym Mieście, której najemcą w marcu tego roku została firma Alembik Lublin, spółka kontrolowana przez Janusza Palikota, znanego lubelskiego biznesmena, byłego posła. W ubiegłym tygodniu Palikot pokazał, co dzieje się w lokalu przy Bramowej, w którym serwowane będą destylowane na miejscu alkohole i piwa przemysłowe, a także zdradził kiedy restauracja zostanie otwarta.

– Remont Czarciej Łapy trwa! Otwieramy w listopadzie! – zakomunikował we wtorek Janusz Palikot na swoim profilu, na jednym z portali społecznościowych.

Oglądając zamieszczone zdjęcia wydaje się, że ten termin może być trudny do osiągnięcia, ale nie jest nierealny. Sam Palikot przyznał, że okazało się, że w lokalu jest dużo więcej do remontu niż się spodziewał.

Jak będzie wyglądała Czarcia Łapa po remoncie? Tego biznesmen nie zdradza, ale ma być…”Nieziemsko” – napisał w jednym z komentarzy. Nie jest tajemnicą, że legendarna restauracja ma wrócić do lat swojej świetności, stąd jeszcze nie tak dawno współpracownicy Palikota poszukiwali jej zdjęć sprzed  kilkudziesięciu laty.

Biznesmen, pytany czy nazwa kultowego lokalu nie zostanie zmieniona ,nieco się wygadał. – Na pytanie: „Panie Januszu czy nazwa Czarcia Łapa pozostanie?” odpowiedział krótko – „Częściowo”.

W nowym lokalu Palikota działać będzie Alkoteka z alembikami do destylacji m.in. wódki kraftowej „Palikot”, piwem rzemieślniczym, importowanymi destylatami i autorskim menu. Lubelski biznesmem ma w planach uruchomienie Alkotek w 10 polskich aglomeracjach. W kampanii crowdfundingowej zebrał  na to od drobnych inwestorów ponad 4 miliony złotych. Pierwszy z lokali ma powstać właśnie w „Czarciej Łapie”.BS

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here